Carlos Sainz maakt 1-2 compleet voor Ferrari

Carlos Sainz VS 2022

Na een sterke sprintrace weet Carlos Sainz de tweede positie te veroveren tijdens de Grand Prix van Amerika. Na een lastige start had hij een goede snelheid tijdens de rest van de race. Hij weet samen met zijn teamgenoot te zorgen voor een 1-2 in Amerika.

De start van Carlos Sainz was zeker niet goed, de Spanjaard verloor hier zelfs wat plekken. Daarna begon hij al snel te klagen over problemen aan zijn auto en rook hij veel benzine. Zijn team heeft hem hierin begeleid en veranderingen doorgevoerd op zijn stuurtje. Al snel begon hij de verloren tijd in te halen en was hij weer goed op snelheid. Zelfs zo goed dat hij de tijden van zijn teamgenoot kon bijhouden. Na zijn pitstop kwam hij voor Verstappen terecht, waardoor hij daar een plekje had gewonnen en op P2 reed. Deze positie heeft hij de rest van de race vastgehouden en daar is niemand meer bij in de buurt gekomen. ''Ik wist dat de race bepaald zou gaan worden bij de eerste bocht en ik had een vrij slechte start. Ik kwam er het slechtste uit bij bocht 1'', aldus Sainz na afloop bij F1.com. Toch mag hij zeker tevreden zijn, want na achttien jaar heeft Ferrari weer een 1-2 behaald in Amerika.

Ferrari was het enige team op de grid dat had besloten om geen extra upgrades mee te nemen naar Amerika. Elk ander team had wel iets veranderd aan zijn bolide, maar zijn daar nog niet volledig aan gewend. Het team van Ferrari heeft al sinds Bakoe nieuwe upgrades en heeft daar al een aantal races mee kunnen rijden. Door deze overwinning lijken de upgrades nu hun vruchten behoorlijk goed af te werpen. Zo is bandenmanagement het sterke punt geworden voor het team. ''Door het bandenmanagement heb ik veel meer plezier gekregen in het racen met deze auto. We kunnen goed vechten en inhalen vanwege de conditie van de banden'', licht hij na afloop toe.

 
 
 
 
 
Dit bericht op Instagram bekijken
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Een bericht gedeeld door FORMULA 1® (@f1)

Constructeurskampioenschap

Het team van Ferrari mag extra blij zijn met deze tweede plek van Sainz. Hij heeft er namelijk voor gezorgd dat hij extra punten heeft behaald voor het constructeurskampioenschap. Deze extra punten hebben er weer voor gezorgd dat ze nu op zes punten achterstand staan van Red Bull. De Spanjaard is dan ook heel erg blij met zijn team. ''Gefeliciteerd aan Charles en natuurlijk ook aan het team voor dit goede resultaat.'' Door de tegenvallende resultaten van Pérez in de afgelopen races komen ze steeds dichterbij en zal het niet lang meer duren voordat ze deze tweede positie gaan overnemen. 

Lees ook: Verstappen geen interesse in commotie rondom Red Bull Racing

Lees ook: De Haas-coureurs niet tevreden na de kwalificatie in Amerika

Lees ook: Perez ziet mogelijkheden na slechte kwalificatie op COTA

 

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden