Fernando Alonso is nog niet zeker over toekomst na Formule 1: "Stap voor stap"

Alonso auto Canada 2025

Fernando Alonso is op dit moment de meest ervaren coureur in de Formule 1. Met 400 Formule 1-races op zijn naam zou je denken dat hij nu onderhand wel aan zijn pensioen zit te denken. Toch is dit niet het geval en denkt hij nog niet aan de toekomst.

In 2026 mag zijn contract dan wel aflopen, toch denkt Fernando Alonso helemaal nog niet aan zijn leven na Formule 1. De tweevoudig wereldkampioen rijdt al sinds 2001 in de Formule 1 en heeft, ondanks een korte pauze, al heel wat jaren ervaring. Ook hoeft hij alleen nog de Indianapolis 500 te winnen en dan is hij de tweede coureur ooit die de Triple Crown (een prijs die je wint zodra je de drie belangrijkste races in motorsport gewonnen hebt) heeft gewonnen. Ondanks dat dit een hele prestatie is, lijkt het er niet op dat zijn focus daar nu op ligt. Sterker nog, Alonso denkt helemaal nog niet na over zijn leven na de Formule 1.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Aston Martin Aramco Formula One™ Team (@astonmartinf1)

Geen toekomstplannen

Een belangrijk deel van waarom Alonso nog niet nadenkt over zijn toekomst is Adrian Newey. Newey zal zich de komende tijd bezig gaan houden met het maken van de auto van 2026. Verder als dat seizoen kijkt Alonso echter niet en hij weet ook nog niet wat hij daarna zal gaan doen. ''Dat speelt nu niet in mijn hoofd'', legt Alonso uit. ''Die beslissing zal volgend jaar genomen worden, ik denk rond of voor de zomer, om zo snel mogelijk duidelijkheid te hebben. Op dit moment is het dit jaar uitdagend. We zijn niet zo competitief begonnen als we hadden gedacht en willen de situatie omkeren. Wij willen de tweede helft van 2025 zo sterk mogelijk afsluiten. Wat 2026 betreft, valt alles nog te bezien. Stap voor stap. Het is op dit moment onmogelijk om al aan 2027 te denken'', aldus de Spanjaard.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Fernando Alonso (@fernandoalo_oficial)

Nieuw design

Dat Alonso erg enthousiast is over de toekomst van Newey bij Aston Martin is zeker niet raar. De designer heeft hiervoor gewerkt aan veel kampioenschapwinnende auto's en weet dus zeker waar hij het over heeft. ''Hij heeft veel ervaring in hoe een topteam voor kampioenschappen moet vechten en op elk vlak aan de top moet staan. Het gaat niet alleen om de aerodynamica. Wanneer we aan Adrian denken, denken we aan puur aerodynamische prestaties; maar ik denk dat Adrian een veel bredere kijk heeft op hoe een team zou moeten functioneren. We leren allemaal van hem als we met hem praten'', legt Alonso uit. Voor nu lijkt het er dus nog niet op dat Alonso van plan is om te stoppen en zullen we dus nog maar moeten afwachten tot hij zijn verdere plannen bekendmaakt.

Lees hier: Sebastian Vettel over Endurance races: ''Dat zie ik nu anders''

Lees hier: Zak Brown doet opvallende uitspraak over McLaren-clash tijdens GP van Canada

Lees hier: Schumacher bevestigt gesprekken met nieuw F1-team: "Indrukwekkend project"

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden