Jack Doohan reageert na monstercrash tijdens Vrije Training 2 GP Japan

Alpine China.jpg

Het was ongetwijfeld het meest schokkerende moment van de vrijdag in Japan: de gigantische klapper van Alpine-coureur Jack Doohan. Achteraf gaf de coureur zelf commentaar op zijn incident. Ook zijn teambaas, Oliver Oakes, kwam kort aan het woord.

In totaal kende de tweede vrije training in Japan maar liefst vier rode vlag-situaties. De eerste ontstond al binnen tien minuten nadat Doohan hard crashte in bocht één. De Australiër verloor de controle over zijn wagen gelijk bij het insturen voor de bocht, waarna hij met een snelheid van rond de 300 kilometer per uur door het grind stuiterde om vervolgens tot stilstand te komen in de bandenstapels.

Doohan is ongedeerd: ''Heb hiervan geleerd''

Doohan gaf achteraf aan dat zijn incident te danken was aan een eigen rijdersfout. De coureur in kwestie sloot de DRS namelijk niet op tijd, waardoor hij met een open DRS-klep de bocht inging. Dit resulteerde in een aanzienlijk verlies aan neerwaartse druk. Het belangrijkste is dat Doohan oké is. Zo geeft hij zelf aan tijdens de vrijdag-terugblik van Alpine: ''Allereerst ben ik oké na de crash. Het was zeker een zware klapper, eentje die mij volledig verraste. Maar dat is iets waar ik van zal leren. Ik weet dat het team heel veel werk zal moeten verrichten om de auto op tijd te repareren voor morgen. Daar wil ik hen alvast op voorhand voor bedanken. Ik focus mij nu op de zaterdag, als we de derde vrije training rijden om ons voor te bereiden op de kwalificatie'', meldt Doohan.

Oliver Oakes haalt opgelucht adem: "Blij dat hij oké is"

Alpine-teambaas Oliver Oakes is vooral opgelucht, wetende dat de crash van zijn coureur veel ergere gevolgen had kunnen hebben: ''We zijn allemaal opgelucht dat Jack zonder verwondingen uit het incident in VT2 komt en zijn blij dat hij oké is'', vertelde de teambaas in dezelfde terugblik.

Oakes ging vervolgens dieper in op de oorzaak van het incident: ''Het was een verkeerde inschatting [van Doohan] om de DRS niet te sluiten voor bocht één. Het is iets om van te leren en ik weet dat Jack en het team klaar zijn voor morgen. Zijn team zal hard werken om de auto klaar te maken'', sloot de Brit af.

Lees ook: FIA onthult voorzorgsmaatregelen na grasbrandjes tijdens tweede vrije training

Lees ook: Stewards update na afloop VT1 en VT2 GP Japan

Lees ook: Rode vlaggen en brand tijdens de tweede vrije training in Japan

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden