Oliver Bearman heeft na een overtreding tijdens de tweede vrije training een gridstraf van tien plaatsen gekregen. De Brit haalde Carlos Sainz in tijdens een rode vlag, een overtreding die de FIA niet licht bestraft in een raceweekend waarin een goede startplek belangrijk is.
De Haas-rookie haalde Carlos Sainz in bij La Rascasse vlak nadat de rode vlag gezwaaid werd vanwege een crash van Oscar Piastri. Na afloop van de sessie moest Bearman zich bij de stewards melden om zich te verantwoorden voor zijn actie. De FIA laat in een document weten dat de sessie ruim voor de inhaalactie werd afgevlagd met een rode vlag. ''Het team informeerde de coureur vrij laat, vlak voordat de inhaalactie plaatsvond. Uit videobeelden blijkt echter dat er een duidelijk lichtpaneel met daarop een rode vlag te zien was recht voor de coureur. Ook het dashboard gaf de rode vlag ruim vóór de inhaalactie aan.'' Bearman krijgt hierdoor een gridstraf van 10 plekken en twee strafpunten op zijn licentie.
Foto: Haas F1 Team Media
Bearman koos bewust voor inhaalactie
Volgens de FIA heeft Bearman na afloop verklaard dat hij de rode vlaggen wel heeft gezien ten tijde van de inhaalactie op Sainz, maar besloot hij bewust om niet abrupt te remmen. ''De coureur beweerde dat hij de rode vlaggen had gezien, maar besloot om niet te remmen omdat hij vond dat abrupt remmen gevaarlijker zou zijn geweest. Hij vond dat wat hij deed een veiligere manier was om met de situatie om te gaan.'' De FIA is het niet eens met deze keuze, simpelweg omdat het vereist is om langzaam terug te rijden naar de pitstraat als de rode vlag gezwaaid wordt. ''Het verplichten van coureurs om direct te vertragen bij een rode vlag is voor de veiligheid: ze weten niet wat er voor hen gebeurt of wat de reden van de rode vlag is. Dit is met name het geval op een circuit als Monaco. De reglementen vereisen dat de coureurs onmiddellijk hun snelheid verminderen en langzaam terugrijden naar de pitstraat (artikel 2.5.4.1 b). Dezelfde reglementen waarschuwen coureurs ervoor dat inhalen bij een rode vlag verboden is.''
Lees ook: Officieel: Lance Stroll ontvangt gridstraf in Monaco voor aanrijding met Charles Leclerc
Lees ook: Charles Leclerc snelste in eerste vrije training in Monaco
Lees ook: Marko niet te spreken over GP Monaco: ''Alleen de kwalificatie telt''