Pepe Martí wint F2-sprintrace na zinderend slot, Richard Verschoor op het podium

door Olav Veenhof
SI202504110405

In een enerverende Formule 2-sprintrace in Bahrein wint Josep Maria "Pepe" Martí de tweede sprintrace van het seizoen. De Spanjaard bleef kalm in een slotfase vol actie, waarin Richard Verschoor zich knap naar de tweede plek reed. Kampioenschapsleider Joshua Dürksen maakt het podium compleet.

Meteen bij de start ging het mis voor enkele rijders. Victor Martins had een dramatische openingsronde: hij werd van de baan gedrukt door Alex Dunne, schoot rechtdoor, reed door de piepschuim borden en moest met een kapotte voorvleugel de pitsstraat opzoeken.

Enkele bochten later ging het opnieuw mis, dit keer voor Sebastian Montoya. De zoon van oud-F1-coureur Juan Pablo Montoya verloor de controle over zijn auto en spinde. Zijn auto kwam stil te staan middenop de baan waardoor de safety car naar buiten moest komen. Amaury Cordeel bleek betrokken bij het incident en de Belg kreeg later een tijdstraf van tien seconden opgelegd.

Na de herstart behield Joshua Dürksen, die vanaf pole position was gestart, de leiding, maar al snel kreeg hij direct druk van de mannen achter hem. Richard Verschoor had ondertussen Alex Dunne van zich af moeten houden, wie hij in de cooldown-room een "crazy guy" noemde. In ronde 10 wist Verschoor een mooie inhaalactie te plaatsen op Villagomez in de tweede DRS-zone, waarmee hij naar de derde plaats ging.

Kort daarna ging Dino Beganovic voorbij aan Dürksen en nam hij daarmee de leiding over. Dürksen zei via de boordradio dat hij bewust zijn tempo wat liet zakken om zijn banden te sparen, waarna de Ferrari-junior direct een gat van meer dan een seconde trok, waardoor de Paraguayaan geen DRS meer had.

De race leek even te stabiliseren, totdat Max Esterson in ronde 16 stilviel bij bocht elf. Opnieuw moest de safety car de baan op, en dat bracht nieuwe kansen voor het hele veld. Een paar rijders van buiten de top acht kozen voor een pitstop om op verse banden nog iets van hun race te maken, maar de rijders vooraan bleven buiten.

Opnieuw chaos

Met nog vijf ronden te gaan werd het veld weer losgelaten, en wat volgde was een slotfase om van te smullen. Martí haalde in korte tijd Beganovic én Dürksen in en pakte zo de tweede plek, nadat de Spanjaard ook spekkoper was in het gevecht tussen Beganovic en Verschoor.

Met een langzaamrijdende Dürksen die bij de herstart de leiding had gepakt lag de weg open voor Pepe Marti om in de voorlaatste ronde Dürksen voorbij te gaan en zo de leiding te pakken. Verschoor hield het hoofd koel en sloeg vlak voor het einde opnieuw toe. Ook hij passeerde Dürksen in de laatste sector en stelde zijn tweede plek veilig. Dürksen moest genoegen nemen met derde plek. Uiteindelijk viel Beganovic dus net buiten het podium, terwijl Oliver Goethe met een sterke slotfase P5 wist te veroveren. Arvid Lindblad eindigde als zesde. De laatste punten gingen naar Rafael Villagomez en Gabriele Mini.

Lees ook: McLarens aan de top, gevolgd door Ferrari in VT3

Lees ook: James Vowles lovend over Carlos Sainz: ''Krijg meer dan waar ik voor betaald heb''

Lees ook: Max Verstappen: ''We zijn te langzaam''

door Olav Veenhof

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden