Charles Leclerc heeft de eerste vrije training in Las Vegas, die rustig is verlopen, als snelste afgesloten. Alexander Albon en Yuki Tsunoda maken de top drie compleet, gevolgd door Max Verstappen op P4. De Nederlander finisht voor beide McLarens: er is werk aan de winkel bij het team uit Woking.
Klokslag half vijf lokale tijd in Las Vegas beginnen de teams aan hun eerste vrije training van het weekend. De sessie wordt verreden in het laatste daglicht voordat het later in de tweede vrije training echt donker zal zijn op de Strip. De training begint rustig: op Nico Hülkenberg na kiezen alle coureurs voor een begin op de mediumbanden. Hülkenberg noteert een 1:37.370 en gaat daarmee naar de snelste tijd op de harde band. Max Verstappen gaat daar al gauw met zes tienden onderdoor. Ook Yuki Tsunoda, Carlos Sainz en Lando Norris gaan er ook aan voorbij. Verstappen verscherpt zijn rondetijd naar een 1:36.043. Meerdere coureurs, waaronder Norris en Oliver Bearman, hebben moeite met het halen van bocht 7 en schieten rechtdoor.
On track for FP1 💪 pic.twitter.com/LppcvxrQuc
— Scuderia Ferrari HP (@ScuderiaFerrari) November 21, 2025
Snelle rondetijden
Charles Leclerc weet vervolgens aan de leiding te gaan met een rondetijd die slechts een fractie (+0.089) sneller is dan de tijd van Verstappen. De Nederlander gaat op zijn beurt weer sneller dan de Monegask, waardoor de twee elkaar blijven afwisselen bovenaan de tijdlijst. Een klein akkefietje tussen Alexander Albon en Isack Hadjar, waarbij Albon de Fransman in de weg zit, zorgt ervoor dat Hadjar geen snelle ronde kan neerzetten. Albon verontschuldigt zich terwijl Hadjar zijn ongenoegen over het incident over de boordradio uit.
Things got a little heated out there with Isack not at all happy with Alex! 😳#F1 #LasVegasGP pic.twitter.com/yhAAi9BaZm
— Formula 1 (@F1) November 21, 2025
Nog geen succes voor McLaren
In het tweede deel van de training worden de zachte banden onder sommige auto's geschroefd. Onder andere de Ferrari-coureurs, de Haas-coureurs en George Russell beginnen aan een stint op de rode band. Russell, Leclerc en Lewis Hamilton gaan daarmee voorbij aan de tijd van Verstappen. Lang duurt het niet voordat Verstappen ook naar buiten gaat op de zachte band en de snelste tijd weer in handen krijgt, al is die ronde slechts 0.004 seconden sneller dan de rondetijd van Leclerc. Norris verremt zich middenin meerdere snelle ronden waardoor hij in de slotfase van de training op P17 blijft hangen. De engineer van Norris laat weten dat het goed is om de remmen uit te dagen in deze training. Bij teamgenoot Oscar Piastri wil het ook nog niet echt vlotten: de Australiër blijft een groot deel van de training steken op P14.
Tot slot: longruns
Met nog een paar minuten op de klok weten de McLaren-coureurs toch de top tien in te komen op de softs, al zullen ze niet tevreden zijn met P6 en P7. Er zal na de training worden gekeken naar een incident van Gebriel Bortoleto waarbij de Braziliaan iets fout heeft gedaan onder een kortstondige gele vlag. In de slotfase van de training worden er vooral longruns gedaan. Uiteindelijk finisht Charles Leclerc als snelste, met Alexander Albon en Yuki Tsunoda ook in de top drie. Ook finishen Verstappen, Sainz, Norris, Hadjar, Piastri, Russell en Antonelli in de top tien van deze eerste vrije training in Las Vegas.
Setting the FP1 pace 😎
— Formula 1 (@F1) November 21, 2025
Charles Leclerc begins his Las Vegas weekend on the front foot! Here's your full classification from the session... ⬇️#F1 #LasVegasGP pic.twitter.com/1BqZ4OmxSE
Lees ook: Weerbericht F1 Grand Prix van Las Vegas 2025
Lees ook: Williams met speciale livery in Las Vegas
Lees ook: Racing Bulls onthult speciale livery voor Las Vegas







