Leclerc wil terugslaan in Japan: ''Hebben geleerd van onze fouten''

Ferrari GP China 2025

Charles Leclerc kijkt hoopgevend vooruit richting de aanstaande Grand Prix van Japan. De Monegask stelt dat zijn team heeft geleerd van de pijnlijke diskwalificaties van China. Ook schat de coureur in wat zijn kansen zijn ten opzichte van de McLaren-coureurs.

Ferrari kende een zeer bewogen weekend in China. Het weekend begon geweldig, met een overwinning in de sprintrace van Lewis Hamilton. Het ging daarna echter allemaal bergafwaarts voor de formatie uit Maranello. De hoofdrace op het Shanghai International Circuit viel al enigszins tegen. Leclerc eindigde namelijk vijfde en teamgenoot Hamilton kwam als zesde over streep. Beide mannen werden na afloop van de race ook nog eens gediskwalificeerd wegens technische redenen, waardoor het team zeer kostbare punten misliep.

Leclerc china 2025

Foto: Scuderia Ferrari Press Office

Leclerc: ''Dat deed het team erg veel pijn''

Leclerc wil samen met zijn team maar al te graag terugslaan na de zeperd van China. De coureur is ervan overtuigd dat Ferrari heeft geleerd van de gebeurtenissen van China. Leclerc zei tijdens de mediadag in Japan het volgende: ''Wanneer je fouten maakt, leer je daar uiteraard van. Zeker als het zo kostbaar is geweest. Iedereen speelt met de limiet en probeert zo dicht mogelijk in de buurt te komen van die limiet, maar het deed ontzettend pijn dat beide auto's erboven zaten. Dat is uiteindelijk niet wat we nodig hebben. De opening van het seizoen is heel lastig geweest. De eerste twee races waren heel moeilijk. Het tempo voldeed niet aan de verwachtingen. Om dan meer punten te verliezen dan we al deden, doet het team veel pijn. Ik heb er echter vertrouwen in dat we hiervan zullen leren. Natuurlijk proberen we te begrijpen en analyseren waar het fout ging'', aldus Leclerc.

''Zijn niet goed genoeg ten opzichte van de McLaren''

Nu staat het raceweekend van Japan op het punt van beginnen. Het is de eerstvolgende kans voor Leclerc en zijn team om de schade van China enigszins te repareren. Makkelijk gaat dat echter niet worden, zo denkt de coureur. Dit heeft alles te maken met de sterke concurrentie en het gebrek aan performance bij de Ferrari: ''Het is altijd lastig om de maximale performance uit de auto te halen. Het is gewoon dat de performance ten opzichte van met name McLaren niet goed genoeg is. Het gaat er dus niet om hoe moeilijk het is om de maximale performance uit de auto te halen, maar er zit op dit moment gewoon niet genoeg performance in de auto'', sloot Leclerc af.

Lees ook: Verstappen kijkt reikhalzend uit naar GP Japan: ''Altijd leuk om hier te racen''

Lees ook: F1 in het land van de rijzende zon: de Grand Prix van Japan

Lees ook: Helmut Marko blikt vooruit op de Grand Prix van Japan

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden