Toto Wolff zag Russell maximaliseren tijdens GP China: ''Een tien uit tien prestatie''

Mercedes (2) - GP China 2025

De tweede Grand Prix van het jaar zit erop, met Oscar Piastri die ditmaal aan het langste eind trekt. De Australiër zette zijn pole position om naar de overwinning en revancheerde zich daarmee voor de seizoensopener in Australië. Teamgenoot Lando Norris werd tweede en voor George Russell is het wederom een podiumplaats dit seizoen. Volgens Mercedes-teambaas Toto Wolff haalde zijn coureur weer alles uit het materiaal.

De Grand Prix van China zou zich ontvouwen in een compleet andere race dan de seizoensopener in Australië. Waar de eerste race van het jaar door chaotische weersomstandigheden vooral spektakel bevatte, zou de race in China uiteindelijk een strategisch spel worden. De McLarens waren wederom de beste over een race-afstand. Daarachter maakte Russell, net zoals in Australië, het podium compleet met plek drie. De Brit was net zoals op Albert Park niet op een fout te betrappen, iets wat duidelijk veel indruk maakt op zijn teambaas.

Mercedes (2) - GP China 2025

Foto: Mercedes AMG F1

Wolff: ''George reed een foutloze race''

Voor de camera van Viaplay gaf Wolff achteraf toe dat McLaren wederom te snel was voor zijn team. De Oostenrijker was echter vooral positief na 'een foutloze race' van zijn huidige nummer één coureur: ''Ik zei van tevoren dat vandaag een podiumplaats het maximaal haalbare zou zijn. Het waren niet alleen de McLarens die snel waren, ook Max [Verstappen] kan je nooit uitvlakken. Een goed resultaat dus. De ambitie is natuurlijk om te winnen. Op dat moment zijn we daar echter gewoon nog niet goed genoeg voor. George [Russell] reed een foutloze race waarbij hij alle prestaties van de auto ontgrendelde. Voor mij was het een 10/10 prestatie.''

''Daardoor kwam Kimi niet op snelheid''

De teamgenoot van Russell, Kimi Antonelli, had een minder optimale zondag in Shanghai. De jongeling liep net zoals in Australië vloerschade op. Uiteindelijk kwam de Italiaan als achtste over de streep, de positie waar hij overigens ook de race begon: ''Voor Kimi [Antonelli] was het teleurstellend. Hij liep vloerschade op, waardoor hij niet aan zijn normale snelheid kon komen. Het is in ieder geval een goede start van het seizoen'', concludeerde Wolff na de eerst twee races van het seizoen.

Lees ook: Foutloze Oscar Piastri wint de Grand Prix van China

Lees ook: Oscar Piastri na racewinst in China: "erg trots op het hele team"

Lees ook: Alisha Palmowski wint eerste F1 Academy-race in China

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden