Het raceweekend in Las Vegas was in 2024 erg lastig voor McLaren. Lando Norris werd zesde en Oscar Piastri eindigde als zevende. Toch verwacht teambaas Andrea Stella dat het team hiervan heeft geleerd en beter zal presteren dit jaar.
McLaren verkeerde vorig jaar in goede vorm en won zelfs voor het eerst sinds 1998 het constructeurskampioenschap. Op het Las Vegas Strip Circuit verliep het niet goed. Mercedes eindigde daar met een 1-2, terwijl McLaren moeite had om snelheid te vinden.
Volgens teambaas Andrea Stella had het team vooral problemen met de banden. In de kwalificatie waren ze niet snel genoeg en in de race was graining het voornaamste probleem voor de Papaya's. Toen het team de achtervleugel lichter probeerde af te stellen, verloren ze veel efficiëntie. Daarnaast was de afstelling van de auto niet goed genoeg om het onderstuur en de bandenslijtage op te vangen.
Dit bericht op Instagram bekijken
Problemen onderzocht
Volgens Stella heeft McLaren deze problemen uitgebreid onderzocht. "De analyse van Las Vegas vorig jaar gaf ons veel informatie om te verbeteren", zei hij tegenover F1.com. Hij denkt dat het team nu beter begrijpt welke richting ze op moeten met de banden, de aerodynamica en de afstelling van de auto. Of het genoeg zal zijn om dit jaar competitief te zijn, weet Stella nog niet: "We zullen het pas zien wanneer we weer in Vegas zijn. Maar we hebben in ieder geval actie ondernomen, want de prestaties van vorig jaar waren niet goed genoeg."
Lees ook: Strijd barst los: Lavreysen versus Richardson tijdens WielerZesdaagse
Lees ook: Tijdschema: Grand Prix van Las Vegas







