Breaking: Johnny Herbert stopt als FIA-steward

door Fenna van Loon
FIA X F1

De FIA heeft aangekondigd dat Johnny Herbert stopt als FIA-steward. Samen zijn zij tot een beslissing gekomen. De reden hiervoor is dat zijn rol in de media en steward onverenigbaar zijn.

Als steward was hij één van de vier oud-coureurs die keek naar de verschillende incidenten die tijdens de races plaatsvonden. Zij maken de beslissingen en delen de straffen uit aan de hand van de sportieve en technische regelementen van de FIA. Na een lange tijd moet hij deze taak dus neerleggen.

Media

Zijn rol in de media was niet altijd neutraal. Hij liet vaak zijn mening weten over verschillende coureurs en teams. Dit heeft er dus deels voor gezorgd dat hij niet meer werkzaam mag zijn als steward. Zijn laatste keer als steward was in 2024 tijdens de Grand Prix van Brazilië. Toen gingen er al geruchten over zijn positie. De FIA kondigde via een statement het vertrek van Herbert aan.

 
 
 
 
 
Dit bericht op Instagram bekijken
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Een bericht gedeeld door FIA - Official account (@fia.official)

''Het is met spijt dat we vandaag aankondigen dat Johnny Herbert niet langer meer de rol van F1-steward voor de FIA zal vervullen. Johnny is gerespecteerd en heeft veel waardevolle ervaringen en expertise in zijn rol. Maar, na overleg, is er onderling besloten dat zijn taak as een FIA-steward en die van een media 'expert' onverenigbaar zijn. We bedanken hem voor zijn service en wensen hem veel goeds in zijn toekomstige inspanningen.''

Wie Johnny Herbert zal opvolgen is nog niet duidelijk.

Lees ook: Win een reischeque voor een TUI Sports F1-reis

Lees ook: McLaren creëert nieuwe positie voor Alessandro Alunni Bravi

Lees ook: Martin Brundle gelooft nog steeds in Hamilton: "96/97 procent is ook nog goed genoeg" 

door Fenna van Loon

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden