Charles Leclerc getergd voor de race: ''Niet alleen een podium, maar overwinning''

carlos sainz charles leclerc 2023 donderdag las vegas

In vergelijking met zijn teamgenoot Carlos Sainz is Charles Leclerc zeer teleurgesteld over zijn resultaat van de kwalificatie. Na sterke vrije trainingen kwam hij uiteindelijk niet verder dan de vierde positie in de kwalificatie in Las Vegas. Zijn ambitie is daarmee zeker niet kleiner geworden. Hij laat weten alsnog voor de overwinning te gaan.

Als hem wordt gevraagd wat er fout ging tijdens de kwalificatie, heeft Charles Leclerc daar niet echt een duidelijk antwoord op. ''Ik snapte gewoon niet dat het bij mij niet lukte. De laatste ronde in Q3 was echt een nachtmerrie'', aldus de Ferrari-coureur na afloop bij F1.com. Deze nachtmerrie ontstond door zijn koude voorbanden en zijn vele onderstuur gedurende de snelle ronden. ''Het was heel erg gek. We moeten nog even goed naar de data kijken.'' Volgens Charles Leclerc was zijn teamgenoot het hele weekend al sneller, zeker tijdens de kwalificatie. Hij was daarom ook extra teleurgesteld in zichzelf na dit tegenvallende resultaat. Ferrari heeft dit weekend namelijk een goede snelheid te pakken en had dus graag wat hoger op de grid gestaan. Hierdoor hadden ze een betere uitgangspositie tijdens de race kunnen hebben. 

 
 
 
 
 
Dit bericht op Instagram bekijken
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Een bericht gedeeld door Scuderia Ferrari HP (@scuderiaferrari)

Optimistisch over de race

Ondanks zijn tegenvallende kwalificatie, wil Leclerc alsnog een sterke race gaan rijden in Las Vegas. Hij is er dan ook van overtuigd dat het mogelijk is. Vanwege de hoge snelheid van de Ferrari denkt hij zeker aan een podium, maar wil hij alles op alles zetten om zelfs de overwinning binnen te slepen. ''Ik wil niet alleen een podium, maar ook de overwinning. De snelheid is er. Als we alles perfect uitvoeren, moet het zeker lukken.'' Het zal nog een flinke klus gaan worden voor het team van Ferrari om de overwinning binnen te halen. Het team van Mercedes heeft een hele snelle auto en staat met George Russell ook op pole position. Het zal een spannende race gaan worden, waarvan vooraf moeilijk te voorspellen is wie met de bokaal naar huis zal gaan.

Lees ook: George Russell: "Hadden dit niet verwacht"

Lees ook: Eerste startrij voor Carlos Sainz: "Doel is overwinning"

Lees ook: George Russell weet pole position te behalen in Las Vegas

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden