Na een prima sprintrace van Lewis Hamilton leek er veel mogelijk in de kwalificatie voor de Brit. Echter verdween zijn snelheid in de kwalificatie en strandde hij in Q2, nadat hij de zoveelste coureur was die last had van weinig grip.
Lewis Hamilton reflecteert op zijn zaterdag: "De dag begon goed in Brazilië. Ik maakte in de sprintrace enorm veel plekken goed, waardoor ik van buiten de top 10 in de punten belandde. Na de sprintrace veranderden we veel aan de auto, waardoor ik sneller was op de rechte stukken en de hogesnelheidsbochten. Echter zorgde dit ervoor dat we de banden niet op temperatuur konden krijgen, wat mij uiteindelijk een plek in Q3 heeft gekost. Echter kan er op deze baan veel gebeuren, dis we gaan alles geven om er een sterke race van te maken", vertelt de Brit aan F1.com.
Dit bericht op Instagram bekijken
Niet de enige met last
Het was sowieso al een gekke kwalificatie, gezien de vroege eliminaties. Beide Red Bulls hebben Q2 niet eens gehaald dankzij een gebrek aan grip, hetzelfde probleem waar Lewis Hamilton last van had. Max Verstappen zal vanuit de pitstraat starten om zo veel mogelijk onderdelen aan zijn auto aan te kunnen passen. Andere opvallende resultaten zijn de grote verschillen tussen teamgenoten, waaronder dus Hamilton en Leclerc. Oliver Bearman en Pierre Gasly vangen de race aan op P8 en P9, maar hun teamgenoten Ocon en Colapinto kwalificeerden zich op P17 en P18. Al met al was de kwalificatie in São Paulo een hele interessante, met een onverwacht resultaat.
Lees ook: Russell ontevreden na P6 in kwalificatie
Lees ook: Race Gemist: Kwalificatie Brazilië
Lees ook: Dramatische kwalificatie voor Red Bull





