Mattia Binotto krijgt nieuwe functie bij Audi

door Elvira Kieboom
Audi

Naast het team van Cadillac zal ook het team van Audi binnenkort zijn plaats nemen in de Formule 1. Voormalig Ferrari-teambaas Mattia Binotto zal bij Audi gaan aansluiten. Echter is er door Audi bekendgemaakt dat hij niet langer de rollen van chief operational officer en chief technical officer heeft, maar een hele nieuwe rol.

Mattia Binotto is zeker geen onbekende naam in de wereld van de Formule 1. Hij was namelijk enkele jaren lang de teambaas bij Ferrari. Hij heeft het team in 2022 verlaten en was toen niet meer te zien bij de Grands Prix. Dit was het geval tot er bekend werd gemaakt dat hij zal gaan werken bij het Formule 1-team van Audi. Zijn plaatsen worden nu bij het team echter gevuld door anderen. Dus wat gaat de Italiaan dan doen?

Vervangers

Binotto is vervangen door twee andere ervaren mannen. Zo neemt Christian Foyer de taak van chief operational officer op zich en Stefan Dreyer wordt de chief technical officer. Ook zal Dreyer de nieuwe woordvoerder van het team worden.

Dan blijft Binotto over zonder baan, zou je denken. Toch heeft het team nog een functie voor hem gevonden. De Italiaan krijgt namelijk de verantwoordelijkheid over de algehele ontwikkeling van de auto. Zo is hij onder andere de belangrijke schakel in de afstemming tussen de aandrijflijn en het chassis. Voorheen werd dit door verschillende managers geregeld, maar dit alles valt nu dus onder Binotto. Daarnaast is het ook aan Binotto om de teams in Zwitserland, Duitsland en het ontwikkelingscentrum in Engeland goed met elkaar te laten samenwerken.

Ferrari

In de periode dat Binotto bij Ferrari zat, verliep het niet allemaal even soepel. Zo belandden de coureurs vrij laag in het kampioenschap. Het team deed het echter wel goed in de constructeurskampioenschappen. Zo werden ze in 2019 tweede en werden ze in 2021 net aan derde. In 2020 had het team echter een flinke domper en eindigde het op de zesde plaats. Ondanks dat Ferrari het dus niet slecht deed onder de leiding van Binotto, werd zijn contract toch beëindigd. We zullen nu gaan zien of Binotto nog heeft wat er nodig is om het team van Audi een mooi plekje op de baan te kunnen geven.

Lees ook: Hero or Zero: Het Grand Prix-weekend van Miami

Lees ook: Kimi Antonelli: ''Na goede start hoopte ik op een beter resultaat''

Lees ook: George Russell positief verrast met P3 in Miami: "Bleef kalm en voelde mij goed"

door Elvira Kieboom

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden