Oscar Piastri was de snelste coureur tijdens de eerste en enige vrije training voor de Grand Prix van Qatar. De Australiër was een halve tiende sneller dan teamgenoot Lando Norris. Verstappen zijn ronde was goed genoeg voor plaats zes. Lees hier alles over de training op het Lusail International Circuit.
Minuut 0-15
We are all set for FP1 - the only practice session of the weekend! ๐ #F1 #QatarGP pic.twitter.com/Nuks5YSPno
— Formula 1 (@F1) November 28, 2025
Het licht aan het einde van de pitstraat is op groen gesprongen. George Russell is de eerste coureur op de baan.
๐ข FP1 GREEN LIGHT ๐ข
— Formula 1 (@F1) November 28, 2025
A huge weekend in the 2025 drivers' championship is GO!#F1 #QatarGP pic.twitter.com/36Iaa2ZGO1
Alle coureurs zijn inmiddels op het circuit. Iedereen is daarbij op pad op de harde band.
De eerste die laat merken dat hij de hitte van Qatar voelt is Russell. De Mercedes-coureur meldt over de boordradio dat zijn cockpit bijzonder warm is.
Max has made a swift start - he's fastest after 10 mins
— Formula 1 (@F1) November 28, 2025
TOP 5
Verstappen
Sainz
Piastri
Russell
Hamilton #F1 #QatarGP pic.twitter.com/T97kzPzh8Z
Max Verstappen, die na acht minuten naar de snelste tijd gaat, meldt dat de voorbanden nu al opgeven. De Nederlander had op dat moment maar een paar rondjes gereden op zijn rubber.
Daar is McLaren voor de eerste keer. Oscar Piastri gaat na twaalf minuten naar de snelste tijd. De Australiër zet Verstappen op een marge van drie tiende.
Plenty of feedback from Max over the radio ๐ป
— Formula 1 (@F1) November 28, 2025
"The "shifts have gone to ******" he says, while also mentioning issues with the tyres and steering
He's still P2 though...#F1 #QatarGP pic.twitter.com/45jVZHEj2v
Verstappen verliest de achterkant van de Red Bull bij het uitkomen van bocht zeven. De Limburger meldt dat zijn stuur opeens raar aanvoelt.
Minuut 15-30
Na twintig minuten staat het grootste gedeelte van de coureurs weer binnen in hun pitbox. Russell is momenteel de snelste. Verstappen, Hadjar, Alonso en Albon maken de top vijf compleet. Interessant genoeg staan de McLaren-coureurs twaalfde en twintigste. De Britse renstal heeft rond het halverwegepunt de minste rondjes van wie dan ook gereden.
Lando's exploring the limits ๐
— Formula 1 (@F1) November 28, 2025
He runs wide at Turn 10 but he's back on track now#F1 #QatarGP pic.twitter.com/bIi1YtzDXq
Norris is weer het circuit op, maar het ziet er niet best uit. De achterkant van de McLaren ziet er heel los uit en daarbij verloor de coureur ook al meerdere keren de controle over zijn bolide.
McLaren lijkt de zaken vooralsnog niet voor elkaar te hebben. In een volgende run hebben zowel Norris als Piastri een bak overstuur.
Minuut 30-45
Het grootste gedeelte van de coureurs zijn weer de baan op. Wederom doet men dit op de harde band. De focus wordt vol gelegd op de long runs.
Verstappen is wederom niet tevreden, dit keer met het schakelen. Het is iets waar de coureur het wel vaker over heeft gehad dit jaar. Ook klaagt Verstappen over clipping, wat neerkomt op een gebrek aan vermogen bij het uitaccelereren van de bocht.
Minuut 45-60
De long runs zitten erop. Coureurs zijn weer teruggekeerd naar de pitstraat en zullen zich gaan opmaken voor de kwalificatiesimulaties.
McLaren komt tot leven op de zachte band. Norris gaat naar de snelste tijd, voor teamgenoot Piastri. Verstappen sluit voorlopig aan op de derde plaats.
Just over three minutes remain and Piastri goes P1 ๐ช#F1 #QatarGP pic.twitter.com/ADkeC7BRdL
— Formula 1 (@F1) November 28, 2025
Piastri gaat naar de snelste tijd. De Australiër zet zijn teamgenoot op een halve tiende.
Een hoop rijders schieten van de baan. Het lijkt er listig op het Lusail International Circuit.
Our top three drivers in FP1 ๐
— Formula 1 (@F1) November 28, 2025
๐ฅ Oscar
๐ฅ Lando
๐ฅ Fernando #F1 #QatarGP pic.twitter.com/P2XWyCcWTd
FP1: TOP 10
— Formula 1 (@F1) November 28, 2025
Piastri
Norris
Alonso
Sainz
Hadjar
Verstappen
Albon
Leclerc
Stroll
Antonelli #F1 #QatarGP pic.twitter.com/NINiUbqrGO
Niemand verbeterd zich meer en daarmee zit de vrije training erop. Piastri is sinds Singapore weer eens de snelste in een Formule 1-sessie. Norris wordt tweede, voor Alonso, Sainz, Hadjar, Alonso en Verstappen maken de top zes compleet.
Lees ook: Hoe wordt Max Verstappen wereldkampioen in 2025?
Lees ook: Fernando Alonso over nieuwe teambaas Adrian Newey: "op naar 2026!"
Lees ook: Max Verstappen is klaar voor de laatste races: "Hebben niks te verliezen"






