Mercedes laat nieuwe auto voor seizoen 2025 zien

Mercedes W16 3

Team Mercedes heeft foto's gedeeld van de nieuwe auto van coureurs George Russell en Kimi Antonelli voor het aankomende seizoen. De coureurs en de teambaas zijn er enthousiast over.

George Russell is gemotiveerd om aan het nieuwe seizoen te beginnen. ''Als team zijn we ongelooflijk gemotiveerd om het afgelopen seizoen te verbeteren. Er is veel energie in de fabrieken in Brackley en Brixworth, dus ik sta te popelen om de baan op te gaan'', zegt Russell. Ook zijn teamgenoot Kimi Antonelli, die dit jaar zijn Formule 1-debuut maakt, staat er positief in. ''Ik vind het geweldig om dit jaar mijn debuut te maken in de F1. Het is een geweldige kans en ik ben iedereen bij Mercedes erg dankbaar voor het vertrouwen dat ze in mij hebben. Ik heb de hele winter hard gewerkt om er zo goed mogelijk klaar voor te zijn en nu kan ik niet wachten om te beginnen'', zegt Antonelli.

Automodel 2025

Er zijn verschillende veranderingen gemaakt aan de nieuwe auto’s. ''Onze primaire focus lag op het wegwerken van de lichte terughoudendheid van de W15 om te draaien in langzame bochten'', zegt James Allison. Ook hebben ze gefocust op de onbalans in de temperatuur van de banden, want dit maakte de auto inconsistent. Deze dingen hebben geleid tot veranderingen aan elk aerodynamisch oppervlak, een nieuwe voorwielophanging en andere aanpassingen om imperfecties van de vorige auto te verbeteren. ''We zijn blij met onze vooruitgang in de winter en we kijken ernaar uit om te zien hoe we het doen ten opzichte van de rest'', zegt Allison.

Mercedes W16 5

Foto: Mercedes AMG F1

Nieuw seizoen

De W16 zal dinsdag getest worden op het Bahrain International Circuit. Op dat moment heeft Mercedes een filmdag gepland. Russell en Antonelli mogen hier maximaal 200 kilometer afleggen om de auto's te testen. Aankomend seizoen zal Valtteri Bottas terugkeren als derde coureur van het team. Toto Wolff kijkt uit naar het seizoen en alle voorbereidingen ervan. ''In 2025 beginnen we aan een spannend nieuw tijdperk in de geschiedenis van ons team en de autosport van Mercedes-AMG. We bouwen voort op de ongelooflijke erfenis van ons erfgoed en we kunnen niet wachten om te gaan racen'', zegt Wolff.

Lees ook: Win een reischeque voor een TUI Sports F1-reis

Lees ook: Formule 1-verjaardag: Alain Prost

Lees ook: Officieel Porsche-contract voor Morris Schuring

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden