Helmut Marko kan zijn geluk niet op na twee uitstekende raceweekenden voor Red Bull Racing. De teamadviseur blikt met het volste vertrouwen vooruit op de aanstaande Grand Prix van Azerbeidzjan en het restant van het seizoen.
Red Bull Racing leek compleet verslagen voorafgaand aan de zomerstop. Na de Grand Prix van Canada, die op 15 juni verreden werd, had Max Verstappen een podiumdroogte van maar liefst vier races. Dit ging gepaard met een aantal zeer pijnlijke resultaten. Wat te denken van de Grand Prix van Oostenrijk, waar Verstappen al in ronde één uitgeschakeld werd door Kimi Antonelli. En de Grand Prix van Hongarije, waar Verstappen op snelheid goed genoeg was voor slechts een negende plaats. Ook de vierde en vijfde plaats in respectievelijk België en Engeland waren niet om over naar huis te schrijven.
Foto: Red Bull Content Pool
"Red Bull Racing is herboren"
Na de zomerstop bleek echter alles anders. Allereerst op Circuit Zandvoort, waar Verstappen tegen werkelijk waar alle verwachtingen in tweede wist te worden. Het zou daarna nog veel mooier worden in Monza, waar de Nederlander met bijna twintig seconde voorsprong wist te winnen.
Marko is duidelijk geëmotioneerd door het recente succes van zijn team. In gesprek met ServusTV spreekt de Red Bull-topman van een herboren team: "Dit voelt als een wedergeboorte voor ons. We zijn allemaal dolgelukkig. De sfeer is fantastisch en de Red Bull-spirit is terug", aldus Marko
Wat verwacht Marko van Baku en het restant van het seizoen?
Net zoals in Monza, komt ook in Bakoe een hoge topsnelheid goed van pas. Niet alleen voor het raceweekend op het Baku City Circuit heeft de topman vertrouwen. Het goede gevoel geldt voor het gehele restant van het seizoen: "Voor Baku, de snelle circuits, ben ik erg optimistisch. Ik heb daarnaast goede hoop voor Singapore, de enige race die we tot nu toe nog niet hebben gewonnen. Normaal gesproken hebben we het moeilijk op langzame circuits, maar ik geloof dat alles mogelijk is in deze periode. Ik denk dat we met de snelheid die we hebben laten zien, hopelijk op bijna elk circuit op eigen kracht kunnen concurreren", stelt Marko bij Motorsport.com
Lees ook: Toto Wolff voorafgaand aan GP Azerbeidzjan
Lees ook: Graeme Lowdon over enthousiasme coureurs Cadillac
Lees ook: Vasseur over Hamilton: “Moeilijk om je aan te passen aan Ferrari”