Frederic Vasseur heeft onlangs gesproken over de eerste testdag van Ferrari. De Franse teambaas van de renstal kijkt terug op een positieve en emotionele dag op het testcircuit van Fiorano.
Op woensdag 22 januari was daar het moment waar vrijwel de hele F1-wereld naar uit keek: de eerste rondjes van Lewis Hamilton in een Ferrari. Onder toezicht van de Tifosi reed Hamilton vroeg in de ochtend het testcircuit van Fiorano op. De Brit legde 30 rondjes af, eerst op regenbanden en later op slicks. In de middag nam teamgenoot Charles Leclerc het stuur over. Het waren voor beide coureurs de eerste meters van het jaar.
Foto: Scuderia Ferrari Press Office
Vasseur blikt terug op emotionele eerste testdag
Beide mannen zijn zonder problemen hun test doorgekomen, een reden voor Vasseur om tevreden terug te kijken op de dag. De Ferrari-teambaas had in een persbericht van Ferrari het volgende te zeggen over de historische dag: ''Het was een emotioneel gevoel, vooral omdat het de eerste dag was dat Lewis deel uitmaakt van het team. Een coureur verwelkomen is altijd een belangrijk moment. Voor Charles was het misschien minder speciaal, maar het was goed om te zien dat hij fit en ontspannen was en graag weer wilde racen'', begon Vasseur.
Koud en mistig, dat waren de grimmige weersomstandigheden om het moment dat Hamilton de garage uitreed. Desondanks liep het team geen problemen op: ''Charles en Lewis reden hun rondjes in niet bepaald de beste weersomstandigheden. Toch gingen ze er weer tegenaan terwijl ze zich allebei aan het voorbereiden waren voorafgaand aan de eerste echte test volgende maand in Bahrein. Het was ook een opwarmertje voor het team in de garage. Dat waren de enige echte doelen van de dag'', sloot de teambaas af.
Lees ook: Rinus VeeKay woont rookie test IndyCar bij met Dale Coyne Racing
Lees ook: Hülkenberg blijft optimistisch over avontuur met Sauber: "In korte tijd is veel mogelijk"
Lees ook: De meest iconische helmdesigns van 2024