Weerbericht F1 GP Japan 2025: Wisselvallige omstandigheden op komst

door Jarlo van der Vloed
Hamilton Russell Japan 2024

Het derde raceweekend van het Formule 1-seizoen van 2025 is aanstaande. Met nog minder dan vier dagen tot de eerste vrije training is het tijd om alvast voorzichtig vooruit te blikken op het raceweekend in Japan. Lees hier de eerste weerberichten voor de Grand Prix van Japan.

Circuit Suzuka zal het strijdtoneel worden voor het derde raceweekend van het jaar. McLaren is vooralsnog ongeslagen dit seizoen, met zeges van Lando Norris en Oscar Piastri in respectievelijk Australië en China. Max Verstappen staat na de eerste twee races op plek twee in het rijderskampioenschap. De Nederlander zal niet geheel ontevreden kijken naar de weerberichten voor Japan, want het belooft wisselvallig te worden in het land van de rijzende zon.

F1 Grand Prix van Japan 2024

Foto: Red Bull Content Pool

Vrijdag: Eerste en tweede vrije training

Waar we vorig raceweekend al te maken hadden met het eerste sprintraceweekend van het jaar, zal in Japan weer het reguliere schema gevolgd worden. Dit zal gedaan worden onder mooie omstandigheden. Beide sessies op de vrijdag worden verreden met volop zonneschijn. Hierbij is er niet tot nauwelijks bewolking en zal de temperatuur in VT1 13 graden Celsius bedragen. In de tweede training zal dit oplopen tot zo'n 16 graden Celsius. Ook de wind zal van VT1 naar VT2 toenemen van windkracht 3 naar windkracht 4. Wel blijft de kans op neerslag gedurende de hele dag nul procent.

Zaterdag: Derde vrije training en kwalificatie

Op zaterdag wordt de derde vrije training en de kwalificatie verreden. Te beginnen met VT3, die voor het grootste gedeelte onder zonnige omstandigheden afgewerkt zal worden. Het is op dat moment zo'n 14 graden Celcius, met lichte bewolking. Met windkracht 2 zal de slottraining de minste wind van alle sessies bevatten.

De kwalificatie is later op de dag, waardoor de temperatuur op zal lopen tot 17 graden Celcius. Wel wordt het een stuk bewolkter. Ook neemt de wind toe naar windkracht 3 en zien we op dat moment de eerste kans op regen. Deze bedraagt voor de kwalificatie echter slechts tien procent.

Zondag: De race 

Net zoals in Australië en China belooft het weer op zondag het slechtst te worden. De kans op neerslag bedraagt zo'n 70 tot 90 procent. Wel wordt het warmer dan de vrijdag en zaterdag. De temperatuur tijdens de race zal ongeveer 19 graden Celcius bedragen. 

Lees ook: Yuki Tsunoda's eerste reactie op zijn rijderswissel

Lees ook: Red Bull brengt witte livery terug voor GP in Japan

Lees ook: Toto Wolff: ''Wordt spectaculaire show met nieuwe reglementen''

door Jarlo van der Vloed

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden