Mercedes-teambaas Toto Wolff ziet duidelijk vooruitgang bij zijn renstal. De Oostenrijker is tevreden met de progressie die het team boekt de afgelopen maanden/jaren. Toch erkent Wolff dat ze nog lang niet zijn waar ze willen. In een exclusief interview gaat de topman verder in op de zaak.
Sinds de reglementen omtrent de aerodynamica op de schop gingen in 2022, heeft het team van Mercedes het zwaar. De formatie uit Brackley won in het eerdergenoemde jaar slechts één keer. Waar in 2021 nog voor de achtste keer op rij het constructeurskampioenschap binnengesleept werd, eindigde het team in 2022 slechts derde in de eindstand. Dit met een achterstand van maar liefst 244 punten op kampioen Red Bull Racing.
Foto: Mercedes AMG F1
De stijgende lijn is ingezet
Echter lijkt de weg naar boven sinds 2023 eindelijk ingezet te zijn. Mercedes won vorig jaar weliswaar niet, maar verschalkte het team van Ferrari wel. Iets wat het jaar daarvoor niet lukte. In 2024 staat Mercedes na achttien races al op drie overwinningen. Daarnaast is het duidelijk dat het gat naar de concurrerende teams een stuk kleiner is geworden.
Wolff: "Daardoor is elke sessie nu interessant"
Teambaas Toto Wolff ziet dezelfde vooruitgang. De Oostenrijker heeft echter ook in de gaten dat er nog veel verbeterd moet worden, zo laat hij weten in een exclusief interview met Motorsport.com: "Elke sessie is nu interessant, aangezien we een maatstaf hebben van onze goede races. We weten heel goed dat deze auto genoeg pace heeft. Het is een race winnende auto geworden. We stellen onszelf het doel om elk jaar meerdere races te winnen. Dit jaar hebben we er al drie te pakken. Op basis daarvan zou je kunnen zeggen dat we bepaalde doelen bereikt hebben. Maar als je naar dit seizoen als geheel kijkt, is dat niet zo. Vanwege onze ondermaatse prestatie en uitvalbeurten is het gat naar het leidende team te groot. We bevinden ons in het constructeurskampioenschap niet in een positie waar we zelfvoldaan van worden”, aldus Wolff.
Lees ook: Alonso over gebrek aan safety cars in 2024
Lees ook: Verstappen over vervolgstap F1-carrière