Zhou Guanyu is in 2026 de reservecoureur bij het team van Cadillac. Mocht Valtteri Bottas of Sergio Pérez niet in staat zijn om te rijden zal de Chinees het stoeltje overnemen.
Zhou Gaunyu maakte in 2022 zijn debuut in de Formule 1 voor het team van Alfa Romeo. De Chinees reed in totaal drie seizoenen voor het team dat in 2024 van naam veranderde in Kick Sauber. In die drie seizoenen eindigde hij zeven keer in de punten. Aan het einde van 2024 moest hij het team verlaten. Afgelopen jaar was de Chinees reservecoureur voor het team van Ferrari. Zhou Guanyu maakt nu de overstap naar het team van Cadillac, het team dat dit jaar haar debuut maakt in de Formule 1.
Zhou Guanyu has entered the chat 🤝
— Cadillac Formula 1 Team (@Cadillac_F1) January 5, 2026
Welcome to the team, Zhou 🖤 pic.twitter.com/dY4EWBD3Td
Voelt als thuiskomen
“Ik ben erg blij met mijn rol als reservecoureur bij Cadillac. Het is misschien wel het mooiste project in de autosport op dit moment. Ik heb al eens eerder met een aantal mensen binnen het team gewerkt. Het voelt dus ook een beetje als thuiskomen.” Dat liet Zhou Guanyu weten volgens F1.com. Met de aankondiging heeft Cadillac de coureurs compleet. Sergio Pérez en Valtteri Bottas gaan het seizoen voor Cadillac rijden. Colton Herta was eerder al aangekondigd als testcoureur. Guanyu Zhou maakt het team nu compleet met zijn rol als reservecoureur.
Lees ook: Lewis Hamilton over 2026: "Ik wil niet negatief zijn"
Lees ook: De tweet die alles veranderde: Piastri over zijn breuk met Alpine
Lees ook: Kimi Antonelli blikt terug op debuutseizoen: ''Moeilijke momenten hebben me sterker gemaakt''







