James Vowles lovend over Sainz na prima openingsdag in Australië voor Williams

Williams FW47

De openingsdag van het eerste Formule 1-raceweekend in Australië zit erop. Dat McLaren en Ferrari er goed bij zouden zitten, was enigszins te verwachten. Waar fans waarschijnlijk minder rekening mee hadden gehouden, was de buitengewoon goede openingstraining van het team van Williams. Teambaas James Vowles liet achteraf weten dat het aantrekken van Carlos Sainz een grote rol heeft gespeeld bij dit succes.

Voor Williams zat er een groot contrast tussen de eerste en tweede training in Australië. Tijdens de openingssessie noteerde Carlos Sainz een zeer indrukwekkende tweede tijd, met teamgenoot Alex Albon op een zeer respectabele zesde positie. In de tweede training zag het beeld er een stuk anders uit. In tegenstelling tot VT1, ging de focus in VT2 vooral naar de longruns. Het gevolg was dat beide Williams-coureurs buiten de top tien vielen, met Sainz op plek elf en Albon op plek twaalf.

Sainz Williams

Foto: Williams Racing Photos

Vowles stipt belangrijke kwaliteiten van Sainz aan 

Al met al kan het gehele team van Williams terugkijken op een prima dag op Albert Park. Belangrijker nog, er is duidelijk een flinke stap voorwaarts gezet ten opzichte van vorig jaar. Vowles liet tijdens de persconferentie voor teambazen weten dat onder andere Sainz te danken is voor deze stap: ''Zijn vermogen om te communiceren over wat er in de auto gebeurt is fantastisch. Daarnaast begrijpt hij goed wat er binnen het team speelt, hoe hij het team vooruit kan helpen, wat winnen werkelijk betekent en hoe we ons als team naar een hoger niveau kunnen tillen. Dat zijn vooral zijn grootste krachten'', begon Vowles.

"Daarom wilde ik hem erbij hebben"

Naast zijn snelheid waren het dan ook vooral deze eigenschappen die Vowles graag in het team wilde hebben: ''Dit is dan ook een belangrijke reden waarom ik hem dit jaar en volgend jaar graag bij ons wilde hebben. Dat hij snel was, dat wisten we al. Ik ben echter vooral onder de indruk van zijn vermogen om samen te werken met het aerodynamicateam en de ingenieurs. Hij neemt ze echt mee in onze gezamenlijke ontwikkeling'', sloot de teambaas af.

Lees ook: Charles Leclerc het snelste en drama voor Red Bull tijdens tweede vrije training

Lees ook: Marko tevreden na eerste vrije training in Australië: "Het zit dicht bij elkaar"

Lees ook: Lando Norris snelste in eerste vrije training in Australië, Oliver Bearman crasht

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden