Max Verstappen na pole in Amerika: "Gelukkig had ik die laatste run niet nodig"

Verstappen auto pole zaterdag Amerika 2025

Max Verstappen start de Grand Prix van Amerika vanaf pole position. De Red Bull-coureur was zijn concurrentie te slim af en zet zijn indrukwekkende vorm door. 

Max Verstappen pakt op bijzondere wijze pole position voor de Grand Prix van Amerika. De Nederlander stond bovenaan het tijdenlijstje, maar was niet snel genoeg om zijn tijd te verdedigen. Desondanks was geen andere coureur sneller en behoudt hij pole position. Na eerder al de sprint overwinning te pakken laat Verstappen zien uit welk hout hij gesneden is met deze pole position.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Oracle Red Bull Racing (@redbullracing)

Last van wind

Niet alleen hebben de coureurs last van hoge temperaturen in Austin, maar ook van de wind. Er staat een flinke wind op het circuit, die iedere dag anders lijkt te zijn. Dat heeft veel invloed op de rondes van de coureurs. Ook Max Verstappen had er last van. "De wind is ten opzichte van de sprintkwalificatie gedraaid en harder gaan waaien. Hierdoor had ik last van rugwind en die kan voor problemen zorgen", vertelt Verstappen tegenover F1.com. Toch kan de wind op sommige delen van het circuit in het voordeel werken. "Door de wind beweegt en glijdt de auto iets sneller. Al verdien je in sommige bochten net wat meer tijd. Maar in andere bochten verlies je weer wat. Het is om het even."

Laatste run

Een opvallend moment tijdens Q3 was Verstappen die net te laat door het team naar buiten was gestuurd. Hierdoor kon hij in Q3 zijn tijd niet verdedigen. Maar de Nederlandse coureur heeft geluk gehad, want de andere coureurs waren niet snel genoeg om zijn tijd aan te vallen. Geluk bij een ongeluk dus. "Het was een goede kwalificatiesessie, alleen jammer van die laatste run. Gelukkig had ik die laatste run toch niet nodig. Mijn eerdere tijd was snel genoeg. Het is een sterk resultaat en de auto voelt ook sterk aan."

Lees ook: Max Verstappen oppermachtig in Amerika, pakt pole position

Lees ook: Race Gemist: Sprintrace Verenigde Staten nu terug te luisteren

Lees ook: Max Verstappen wint de sprintrace in Austin

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden
whatsapp