De eerste triple header van het seizoen zit erop. In vergelijking met 2024 start Mercedes beter aan het jaar. Met rookie Andrea Kimi Antonelli en George Russell staat het team momenteel tweede in het constructeurskampioenschap.
In Saoedi-Arabië werd Russell vijfde en finishte Antonelli als zesde. Het team had meer verwacht van het weekend. Bandenslijtage was de grootste boosdoener. Volgens adjunct-technisch directeur Simone Resta (vervanger van de directeur bij afwezigheid) was dit deels te wijten aan het feit dat de banden niet op de juiste temperatuur bleven. Dit kwam voornamelijk door het snelle, bochtige stratencircuit.
Vooruitblikken op Miami
''Een belangrijk punt in Miami wordt opnieuw het bandenmanagement. De verwachting is dat de hoge temperaturen en het karakter van het circuit opnieuw voor uitdagingen kunnen zorgen'', zei Resta in de Mercedes Race Debrief op YouTube. Mercedes neemt dezelfde bandencompounds mee als in Jeddah. Er wordt gekeken naar manieren om de slijtage beter onder controle te krijgen zonder in te leveren op snelheid.
Dit bericht op Instagram bekijken
Sprintweekend
Miami wordt extra uitdagend omdat het een sprintweekend is. Dat betekent twee trainingssessies minder en dus minder tijd om de afstelling van de auto perfect te krijgen. Voor de coureurs is het daarom cruciaal om snel de juiste balans te vinden. Vooral voor Antonelli, die nog nooit een sprintweekend heeft gereden, wordt dit een uitdaging.
De race in Saoedi-Arabië was ook een uitdaging voor de Italiaan. Hij was niet helemaal fit toen hij aan de race begon. ''Waarschijnlijk had dat iets te maken met wat hij had gegeten de dag ervoor. Hij presteerde toch sterk op zondag. Een goede stap in zijn leerproces'', aldus Resta.
Lees ook: Officieel: General Motors vanaf 2029 Formule 1-motorenleverancier van Cadillac
Lees ook: Helmut Marko over straf Verstappen: "Daarom gaven we de plek niet terug aan Piastri"
Lees ook: Nederlandse Maya Weug leider in kampioenschap F1 Academy