Haas heeft donderdag 4 december bekend gemaakt dat TOYOTA GAZOO Racing (TGR) de nieuwe titelsponsor wordt. In 2026 zal het team de overstap maken van MoneyGram Haas F1 Team naar TGR Haas F1 Team.
In oktober 2024 hebben de twee merken al een meerjarig partnerschapscontract getekend, maar dit wordt nu uitgebreid naar een titelpartnerschapsovereenkomst. TGR en Haas gaan vooral de focus leggen op people ,product, pipeline. Waar vooral de focus ligt op de ontwikkeling van essentiële menselijke hulpbronnen, zoals chauffeurs, ingenieurs en monteurs om een duurzame autosportindustrie en -cultuur op te bouwen. Ook zal door deze samenwerking de TGR Haas Driver Development Program ontstaan. Dit heette voorheen de TPC Program (Testing on Previous car).
Dit bericht op Instagram bekijken
Ayoa Komatsu
“Het is een voorrecht om onze relatie met TGR te verdiepen via deze nieuwe titelpartnerschapsovereenkomst”, vertelt Ayao Komatsu, teambaas van Haas, aan haasf1team.com. “Onze werkrelatie tot nu toe is alles geweest waar we op hoopten. Dat blijkt uit onze succesvolle TPC-uitvoering dit seizoen, maar er is ook zoveel meer achter de schermen gaande. Bijvoorbeeld de ontwikkeling en installatie van de simulator in onze fabriek in Banbury voor 2026. De ontwikkeling van personeel, dat allemaal samenwerkt tussen het Haas F1-team en TGR, waar wij enorm van profiteren. Dat is iets dat alleen maar zal toenemen naarmate onze samenwerking volwassener wordt. We zijn verheugd om verder te groeien met mensen als chauffeursprogramma en het is bemoedigend om te zien hoeveel talent TGR in dat proces ondersteunt.”
Akio Toyoda
“Tijdens onze uitdagingen in het seizoen 2025 zag ik hoe jonge TGR-coureurs en -ingenieurs in hun eigen potentieel begonnen te geloven en hun zinnen op nog grotere dromen richtten”, aldus Akio Toyoda, voorzitter van Toyota Motor Corporation. “Het zien van deze transformatie heeft mij diep geraakt. Daarom kan ik dit met vertrouwen zeggen: Toyota is eindelijk in beweging gekomen. Echt in beweging. Ik wil graag mijn oprechte dank uitspreken aan Gene Haas en Ayoa Komatsu, omdat zij naast onze jonge leden staan, geloven in hun potentieel en de toekomst met dezelfde passie en hetzelfde perspectief tegemoet treden.”
Lees ook: Tsunoda over Red Bull-degradatie: ‘Verrassend genoeg gaat het wel goed met me’
Lees ook: George Russell staat achter de beslissing van McLaren in Abu Dhabi: "Anders onacceptabel"
Lees ook: Bevestigt: Arvid Lindblad namens Red Bull Racing in actie tijdens VT1 in Abu Dhabi








