Red Bull Racing heeft een 'verkeerde' achtervleugel meegenomen naar Las Vegas. In het raceweekend waarin Verstappen voor de vierde keer wereldkampioen kan worden, lijkt de Nederlander vast te zitten aan een achtervleugel die niet optimaal is voor het circuit in Nevada. De huidige achtervleugel is te 'draggy' waardoor de topsnelheid van de RB20 lager is. Volgens Red Bull-adviseur Helmut Marko wordt er geen vervangende achtervleugel ingevlogen.
Tijdens de eerste twee vrije trainingen in de gokstad leken Sergio Pérez en Max Verstappen niet tevreden te zijn met de auto. Echt snelle rondetijden werden er niet gereden en de RB20 was niet de snelste auto op de rechte stukken van het Las Vegas Strip Circuit. Helmut Marko, adviseur bij Red Bull Racing, erkent dat het team een 'verkeerde' achtervleugel heeft meegenomen naar Las Vegas. De huidige achtervleugel, met veel downforce, is eigenlijk te groot en heeft veel drag, waardoor er meer luchtweerstand gecreëerd wordt. Het team van Red Bull levert daardoor in op de topsnelheid, die op de lange rechte stukken in Las Vegas zo'n zeven kilometer per uur lager lag dan andere teams.
Foto: Red Bull Content Pool
Huidige achtervleugel zoveel mogelijk getrimd
Het team van Red Bull rijdt in Vegas dus met een te grote achtervleugel die beter geschikt is voor andere circuits. Er lijkt geen onmiddelijke oplossing voor het ongemak. ''We hebben geen andere achtervleugel mee'', laat Marko weten aan Motorsport.com. ''Een kleinere achtervleugel, zoals we bij onze concurrenten zien, had zeker geholpen.'' Marko stelt dat het niet mogelijk is om een andere achtervleugel in te vliegen vanaf Milton Keynes. De huidige achtervleugel is tijdens de trainingen op vrijdag zoveel mogelijk getrimd en aangepast, maar toch blijft de RB20 langzamer dan bijvoorbeeld Ferrari of McLaren op de rechte stukken. Vanaf 300 kilometer per uur begint de achtervleugel tegen te werken. ''In de eerste training verloren we veel tijd in de derde sector en in de tweede training verloren we tijd in alle sectoren'', verzucht Marko.
Lees ook: Tsunoda over kansen Red Bull: "Ik verdien dat zitje"
Lees ook: Lewis Hamilton snelste in eerste vrije training in Las Vegas
Lees ook: Track Debrief Grand Prix Las Vegas: Las Vegas Strip Circuit