Weerbericht F1 Grand Prix van Azerbeidzjan 2025: Regen op het Baku City Circuit?

door Jarlo van der Vloed
Red Bull Racing - F1 Grand Prix van Azerbeidzjan 2024

Aanstaand weekend wordt na een pauze van twee weken het formule 1-seizoen in Bakoe weer hervat. Lees hier de meest actuele weerberichten voor alle dagen van het raceweekend in Azerbeidzjan.

Na een reeks van zes Europese race verlaat de Formule 1 definitief Europa voor het restant van het seizoen. De eerste bestemming is Bakoe in Azerbeidzjan. De stad ligt aan de Kaspische Zee en kenmerkt een zogenaamd Steppeklimaat. Dit betekent onder andere warme zomers en milde winters. Ook tijdens het aanstaande raceweekend beloven de temperaturen aangenaam te worden.

Red Bull Racing (2) - F1 Grand Prix van Azerbeizjan 2024 (2)

Foto: Red Bull Content Pool

Weer op vrijdag: vrije training 1 en vrije training 2

Het raceweekend in Bakoe wordt op de gebruikelijke manier afgetrapt met de eerste en tweede vrije training. Tijdens de openingsdag is de verwachting dat het droogt blijft. Het wordt zo'n 25 tot 26 graden Celsius, waarbij zonneschijn zal domineren. Ook de wind zal geen rol gaan spelen. Deze bedraagt slechts windkracht drie.

Weer op zaterdag: vrije training 3 en Kwalificatie

Op zaterdag wordt de derde vrije training en de kwalificatie verreden. Daarbij lijkt het weer enigszins om te slaan. Zo daalt de temperatuur in de middag naar nog maar 20 tot 21 graden Celsius. Ook neemt de kans op regen aanzienlijk toe, vooral in de ochtend. Zo lijkt het erop dat regen tijdens de derde vrije training een realistisch scenario is.

Voor de kwalificatie neemt de kans op regen juist weer af. Daarbij zal de zon weer meer gaan doorbreken en de temperatuur zal iets stijgen. Het laatste wat opvalt, is de wind. Waar de wind op vrijdag nog maar windkracht drie had, stijgt deze op zaterdag naar windkracht zes.

Weer op zondag: De Race

Zondag belooft de meest bewolkte dag van het raceweekend te worden. De temperatuur zal ongeveer gelijk blijven aan de zaterdag en ook de wind blijft erg sterk. Of het wel of niet gaat regenen tijdens de race is onduidelijk. Waar de kans groter is dat het droog blijft, hangt er wel degelijk regen in de lucht.

Lees ook: Hoe ziet een ronde over het Baku City Circuit eruit?

Lees ook: George Russell niet aanwezig tijdens media dag Azerbaijan

Lees ook: Formule 1 tussen de muren van Bakoe: de Grand Prix van Azerbeidzjan

door Jarlo van der Vloed

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden