Zelfkritische Norris na P6: ''Heb te veel fouten gemaakt''

door Sophie Boelhouwers
Lando Norris, 2025

Ondanks hoge verwachtingen begon Lando Norris de sprintkwalificatie in China met een tegenvallend resultaat. Waar de Britse McLaren-coureur vorige week nog schitterde in Australië, kwam hij vandaag niet verder dan een zesde tijd. Na afloop gaf Norris eerlijk toe dat hij zelf verantwoordelijk was voor dit resultaat.

Hoewel McLaren door velen als favoriet wordt gezien dankzij hun indrukwekkende snelheid, willen Norris en zijn team deze rol niet omarmen. In de eerste fases van de sprintkwalificatie leek het team snel, maar in SQ3 zakten ze terug. Zowel Norris als zijn teamgenoot Oscar Piastri konden niet opboksen tegen Lewis Hamilton en Max Verstappen, waardoor de zesde positie van Norris als een domper voelde.

Norris bolide, China, 2025

Foto: McLaren F1

Te veel foutjes

Norris reageerde openhartig bij F1.com en nam de schuld volledig op zich: ''Ik maakte een fout door me te verremmen in de laatste bocht. We hadden het hier lastig en waren simpelweg niet snel genoeg. Ik worstelde met de auto en de problemen die we al langer hebben, speelden vandaag extra op. Het kwam neer op te veel foutjes en een auto die lastig te besturen was.''

Wind

Opvallend genoeg was Norris tijdens de vrije training nog snel onderweg. Toch erkende hij dat de problemen er toen al waren: ''We worstelen de hele dag met frontlocking en in de laatste bocht hadden we veel last van de wind. Het voelt een beetje als Bahrein, maar dan met veel meer wind. De wind blaast harder en dat maakt het moeilijk. Zowel Oscar als ik hebben er moeite mee, maar ik denk dat ik er meer last van heb. Ik probeer hard te pushen om tijd goed te maken, maar ik ben gewoon nog niet snel genoeg.''

Lees hier: Dubbel Nederlands succes tijdens kwalificatie F1 Academy in China

Lees hier: Verstappen kritisch na P2: "Dit verbloemt hoe de situatie momenteel echt is"

Lees hier: Williams moet vrezen voor diskwalificatie van de sprintkwalificatie in Shanghai

door Sophie Boelhouwers

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden