Piastri na winnen constructeurstitel: "De missie is om volgend seizoen die volgende stap te zetten"

Oscar Piastri Abu Dhabi kwalificatie 2024

De Grand Prix van Abu Dhabi zal voor Oscar Piastri een weekend zijn met gemengde gevoelens. De Australiër werd in de eerste ronde rondgetikt door Max Verstappen en ontving later een tijdstraf van tien seconden voor een ander incident. Toch wint McLaren de constructeurstitel.

Zoals gezegd begon de zondag in Abu Dhabi niet ideaal voor Piastri. Max Verstappen verremde zich en raakte Piastri, waardoor Piastri terugviel naar de laatste positie. Enkele ronden later, bij de herstart, remde hij te laat en raakte hij Franco Colapinto, wat resulteerde in een lekke band voor Colapinto. Piastri moest hierdoor ook naar binnen en kreeg bij zijn pitstop een tijdstraf van tien seconden.

Enorm trots

Uiteindelijk kijkt Piastri voor de camera's van F1.com tevreden terug op zijn seizoen. Voor het eerst sinds 1998 wint McLaren de constructeurstitel. ''Ik ben echt enorm trots. Het was geen goede dag, maar ik kan het accepteren omdat we de constructeurstitel hebben gewonnen. Het is een ontzettend zwaar jaar geweest, en dat maakt me des te trotser op iedereen in het team.''

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Oscar Piastri (@oscarpiastri)

Progressie

Volgens Piastri kan hij volgend seizoen meestrijden om de titel als McLaren vanaf het begin van het seizoen een competitieve auto heeft. ''Ik heb een stap gezet ten opzichte van mijn eerste seizoen. Er zijn nog steeds dingen die ik kan verbeteren, maar ik kan zeker zeggen dat ik beter ben geworden dan aan het begin van dit seizoen. Nu is het aan mij om de volgende stap te zetten. Als het team mij vanaf de start een goede auto geeft, weet ik zeker dat we voor de titel kunnen strijden.''

Lees ook: Piastri na winnen constructeurstitel: "De missie is om volgend seizoen die volgende stap te zetten"

Lees ook: Hero or Zero: Grand Prix van Abu Dhabi

Lees ook: Charles Leclerc teleurgesteld na mislopen constructeurstitel: "Ik hoop dat ik volgend jaar voor beide titels kan vechten"

Blijf op de hoogte!

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
Aanmelden