Na een lastig seizoen slaagde Williams er ook tijdens de kwalificatie in Abu Dhabi niet in om te verrassen. Zowel Alexander Albon als Franco Colapinto werden uitgeschakeld in Q1 en krijgen daar bovenop ook een gridstraf van vijf plaatsen.
Na een aantal teleurstellende races wisten de Williams-coureurs ook tijdens de kwalificatie in Abu Dhabi geen potten te breken. Zowel Alexander Albon als Franco Colapinto kwamen niet door Q1 heen en hebben ook nog eens een vijf plaatsen gridstraf voor een nieuwe versnellingsbak. Albon kwam nog geen tiende te kort om door te gaan naar het tweede deel van de kwalificatie, al zat er volgens hem ook niet veel meer in. ''Niets ging echt fout, we hadden gewoon niet de snelheid'', verklaart de Thai tegenover F1.com. ''Het zat dichtbij elkaar, als ik een tiende sneller was, stond ik volgens mij al vier of vijf plekken hoger.''
Vooruitkijkend naar de race weet Albon niet wat hij kan verwachten. ''Ons plan was om te focussen op de race, maar we hebben geen long runs gedaan vanwege ons problemen in VT2, dus we gaan er een beetje blind in. Ik hoop dat we een betere raceauto hebben en ik denk dat we dat hebben'', aldus de Williams-coureur. Albon zal de seizoensfinale aanvangen vanaf de achttiende startplek.
The first Argentine driver in Formula 1 for 23 years 🇦🇷
— Williams Racing (@WilliamsRacing) December 8, 2024
Ready to give it everything for one final race 💙 pic.twitter.com/dgXw8IxFsi
Nog één te gaan voor Colapinto
Voor Franco Colapinto zal het (voorlopig) zijn laatste Grand Prix in de Formule 1 zijn. De Argentijn maakte halverwege dit seizoen zijn debuut in Monza nadat Williams ervoor koos om niet verder te gaan met Logan Sargeant. De eerste paar races verliepen uitstekend voor Colapinto met punten in Baku en Austin. De laatste drie waren echter zwaar voor de rookie, hij crashte twee keer op één dag in Brazilië, schreef zijn auto af in Las Vegas en werd er in de eerste ronde uitgekegeld in Qatar. Colapinto reed in de tweede training zijn vloer kapot en verwacht weinig van de race, die hij vanaf P20 zal starten. ''De schade aan de vloer van gisteren was erg kostbaar, we moesten het reparen, omdat we geen andere onderdelen hebben. Het kost ons misschien drie tiende en in een veld zo dicht op elkaar wordt dat gelijk afgestraft'', legt hij uit bij F1.com.
De seizoensfinale op het Yas Marina Circuit wordt er vooral één om plezier te hebben voor de 21-jarige. ''Ik ga proberen te genieten van mijn laatste race. Het is niet helemaal gegaan zoals we hadden gewild, maar ik denk het een aantal mooie aantal races waren. Ik heb er enorm van genoten en ik hoop dat ik nog een kans krijg in de toekomst'', aldus Colapinto.
Lees ook: Sauber wil seizoen goed afsluiten: "Zonde om zonder punten weg te gaan"
Lees ook: Gemixte gevoelens bij Aston Martin na kwalificatie Abu Dhabi
Lees ook: Haas-coureurs kijken uit naar gevecht met Alpine in Abu Dhabi: "Wordt een spannende strijd"