
Esteban Ocon is tevreden met zijn achtste plek tijdens de Grand Prix van Frankrijk. Het is voor het eerst dat de Fransman punten weet te behalen op zijn thuiscircuit.
Het weekend begon niet al te best voor de Alpine-coureur. In de vrije trainingen miste de Alpine racesnelheid, maar ook in de kwalificatie kwam Ocon niet in Q3 terecht. De vanaf de tiende plek startende Ocon kwam in de openinsronde in aanraking met Yuki Tsunoda. Hij was iets te enthousiast met zijn inhaalpoging en tikte Tsunoda aan waardoor de man uit Évreux een tijdstraf van vijf seconde kreeg.
Mooie race
Tijdens de safetycar wisselt Ocon zijn tijdstraf in waardoor hij uiteindelijk minder tijd verliest en zijn weg richting de punten kan vervolgen. "Het is jammer van de penalty anders hadden we met Norris kunnen vechten, maar over het algemeen ben ik blij dat ik punten heb gescoord", aldus Ocon. Lange tijd reed de 25-jarige Ocon op de negende plek achter Daniel Ricciardo. In de zesenveertigste ronde van de race haalt Ocon de Australiër in waarmee hij een achtste plaats veilig stelt: Het was een goede race, ook het gevecht met Daniel. De dubbele puntenfinish op het thuiscircuit is mooi, dus al met al een goed weekend voor ons", weet hij te vertellen aan F1.com.
View this post on Instagram
Constructeurskampioenschap
Zijn teamgenoot Fernando Alonso komt als zesde over de streep waarmee Alpine een mooie thuisrace beleeft. Het Franse team pakt dankzij het goede resultaat de vierde plek van McLaren in het constructeurskampioenschap af. Het verschil tussen de twee renstallen bedraagt vier punten in het voordeel van Alpine.
Lees ook: Kevin Magnussen na uitvalbeurt: Had meer ruimte moeten geven
Lees ook: George Russell: Twee podiums voor Mercedes is geweldig
Lees ook: Max Verstappen: Bandenmanagement cruciaal voor overwinning